Дома Топ вести Официјално: Серхио Рамос го напушта Реал Мадрид

Официјално: Серхио Рамос го напушта Реал Мадрид

Повеќе нема дилеми, Серхио Рамос после цели 16 години го напушта Реал Мадрид!

Реал денес преку официјално соопштение потврди дека капитенот заминува, а утре Серхио Рамос ќе се обрати на пресконеференција.

Договорот на Серхио Рамос со Реал Мадрид завршува на крајот на овој месец, а двете страни после долги преговори не успеаа да најдат заеднички јазик за продолжување на соработката.

Рамос заминува како слободен агент, а најсилен интерес за него покажуваат Манчестер Сити и ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…