Дома Македонски спорт Мак ракомет Официјално: ПСЖ нема да гостува во Скопје на 10. декември

Официјално: ПСЖ нема да гостува во Скопје на 10. декември

По одложувањето на натпреварот на Вардар на гости кај ПСЖ, денес ЕХФ потврди дека нема да се игра ниту натпреварот во Скопје на 10. декември.

ПСЖ на 10. декември требаше да му гостува на Вардар, но тој дуел е одложен поради позитивни случаи на Ковид-19 во тимот на Вардар.

“Натпреварот меѓу Вардар 1961 и ПСЖ што беше закажан за 10 декмеври во Скопје ќе се одигра во друг термин.Во нашата екипа се појавија новозаразени членови за што веднаш ја известивме ЕХФ и клубот со кого требаше да играме.Одлучено е средбата да се одложи и да се закаже во друг термин“, соопштија од Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Столе збесна на тајм-аут: Сра*е сме!🎥

Ракометната репрезентација на Македонија со пораз од Белорусија (30:26) се прости од Светс…