Дома Трансфер зона Официјално: ПСЖ доведе голман

Официјално: ПСЖ доведе голман

Искусниит 30 годишен француски голман Александре Летелиер ги засили редовите на францускиот шампион ПСЖ.

Летелиер во последната сезона настапуваше за членот на Лига 2 Орлеанс, а во ПСЖ дојде како слободен играч.

Со францускиот шампион потпиша договор на една година, а нема информации колку ќе заработува.

Треба да се спомене дека Летелиер е голман кој ги помина сите младински селекции на ПСЖ, за „Б“ тимот во сезоната 2009/2010 собра 19 настапи.

Освен за Орлеанс во досегашната кариера настапуваше за Анжерс, Јанг Бојс, Тројес и Сарпсборгс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дали е ова е знак дека Дибала нема да добие договор каков што сака?

Паоло Дибала не е на нивото на кое навивачите на Јувентус очеуваат да биде, па затоа е тем…