Дома Фудбал Англија Официјално: Одложен натпреварот Тотенхем – Фулам

Официјално: Одложен натпреварот Тотенхем – Фулам

Oд 19 часот по централно европско време требаше да се игра натпреварот помеѓу Тотенхем и Фулам, но овој дуел е откажан.

На неколку часа пред почетокот на натпреварот пристигна информација дека овој натпревар ќе биде одложен.

Причината за одложување на натпреварот е потврдени неколку позитивни случаи на коронавирус во екипата на Фулам.

Ова е втор одложен натпревар во Премиер лигата откако во понеделникот се одложи дуелот помеѓу Манчестер Сити и Евертон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајам…