Дома Топ вести ОФИЦИЈАЛНО: Зидан се врати во Реал Мадрид!

ОФИЦИЈАЛНО: Зидан се врати во Реал Мадрид!

zidane

Toa што изгледаше како медиумска шпекулација сега доби официјална потврда – Зинедин Зидан се врати во Реал Мадрид!

На денешниот состанок помеѓу Флорентино Перез и бордот на директори било договорено враќањето на Французинот на „Сантијаго Бернабеу“.

Попладнево сите спортски медиуми објавија дека работата е завршена и дека Зидан со сигурност ќе се врати во Реал Мадрид, а потврдата стигна пред неколку минути на официјалниот сајт на Реал Мадрид.

Зидан со Реал Мадрид со кој три години во низа ја освојуваше титулата во Лигата на шампионите сега потпиша договор на три години, до 30 јуни 2022.

Претставувањето на Зидан пред медиумите ќе се случи вечерва во 20:00 часот кога на прес-конференцијата ќе се појават Зидан и Флорентино Перез.

Франузинот клубот го напушти пред само девет месеци и од неговото заминување на Реал никако не му одеше, па изгледа Перез не можеше да пронаје подобро решение и се одлучи да го врати човекот кој имаше огромен успех во Мадрид.

Интересно ќе биде вечерва да се слушнат изјавите на првиот човек на Реал и Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…