Дома Фудбал Англија Официјално: Елнени потпиша нов договор со Арсенал

Официјално: Елнени потпиша нов договор со Арсенал

Фудбалерот на Арсенал, Елнени стави потпис на нов договор кој ќе има важност до јуни 2023 година.

Договорот на Елнени завршуваше на крајот на актуелната сезона, а сега тој е продолжен за уште една сезона. По потписот на договорот изрази задоволство што ќе остане во Арсенал и наредната сезона.

„Го сакам Арсенал и се чувствувам како дел од ова семејстов. Сакам да продолжам во овој неверојатен клбу и неверојатна фамилија, среќен сум и возбуден за она што го носи иднината“, изјави Елнени.

Ќе потсетиме, Арсенал оваа сезона беше блиску да избори место и во Лигата на шампионите, но потфрли во завршницата, па на нивно место во најелитното европско натпреварување се пласираше Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Меси не може да игра за ниту еден тим од Топ 6 во Премиер лигата“

Лионел Меси важи за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња и не постои клуб кој не б…