Дома Трансфер зона Официјално: Диего Коста се врати во Премиер лигата

Официјално: Диего Коста се врати во Премиер лигата

Диего Коста е нов играч на Вулвс. Шпанецот ги помина лекарските прегледи и откако вчера доби работна дозвола повеќе нема пречки да стане играч на овој тим.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Бразилско-шпанскиот напаѓач е слободен играч откако му истече договорот со Атлетико Минеиро со кој ја освои титулата во Бразил.

Далеку е Коста од вормата со која некогаш беше страв и трепет за одбранбените играчи, но секако дека може да биде од голема помош за Челзи. Најдобриот фудбал го играше од 2014 до 2018 година во Челзи со кој два пати ја освои Премиер лигата и постигна вкупно 59 голови.

Во тој период се стекна и со репутација на „нечист“ играч кој често влегуваше во конфликт со противниците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…