Дома Трансфер зона Официјално: Депај е играч на Барселона

Официјално: Депај е играч на Барселона

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Мемфис Депај е нов играч на Барселона.

Депај е трето засилување за Барселона летово после Серхио Агуеро и Ерик Гарсија и сите пристигнаа како слободни агенти.

Депај потпиша само двегодишен договор, откако беше објавено дека двете страни не се согласиле целосно за должината на договорот.

Холанѓанецот беше слободен агент и доаѓа на инсистирање на тренерот Роналд Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…