Дома Фудбал Англија Официјално: Арсенал има нов тренер!

Официјално: Арсенал има нов тренер!

Арсенал после цели 22 години има нов тренер. „Топџиите“ денес и официјално потврдија дека нов кормилар ќе биде Унаи Емери.

Откако Венгер објави дека го напушта „Емирати“ медиумите лецитираа со многу имиња за негов наследник, но на крајот раководството се одлучи за шпанскиот стратег.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Унаи Емери потпиша тригодошен договор со Арсенал вреден 15 милиони фунти, односно 17 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…