Дома Трансфер зона Официјално: Арсенал го потврди трансферот на Хаверц

Официјално: Арсенал го потврди трансферот на Хаверц

Арсенал е клубот кој е најактивен на трансфер пазарот ова лето. Во денот кога постигна договор со Вест Хем за Даклан Рајс, „топџиите“ потврдија друг голем трансфер.

Имено, Арсенал официјално го потврди трансферот на Каи Хаверц, кој доаѓа од Челзи за 65 милиони фунти.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Германецот сакаше да ја промени средината и имаше многу понуди, но сепак реши да остане во Лондон и да се пресели во Арсенал.

„Топџиите“ оваа сезона беа блиску до титулата, а со новите засилувања се наметнуваат како едни од главните фаворити следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…