Дома Луд Спорт Откриен „пеколниот план“: Еве зошто голата девојка влезе на терен!

Откриен „пеколниот план“: Еве зошто голата девојка влезе на терен!

0

Натпреварот помеѓу холандските нисколигаши Ријнсбургс Бојс и АФЦ Амстердам долго ќе се памети поради „непоканетата гостинка“ која гола втрча на терен и за кратко го прекина мечот.

Во еден момент девојката дури му пријде на гостинскиот фудбалер Џоел Тилем, кој само ги крена рацете и се повлече.

Меѓутоа, сега е откриен целиот план. Имено, оваа девојка не залутала на стадион туку станува збор за стриптизерка која ја најмиле фудбалерите на Ријнсбургс Бојс со цел да деконцентрира противничките фудбалери.

Меѓутоа планот не им успеа, АФЦ Амстердам го загуби натпреварот со 6:2.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Погба се тркаше со желка, па заклучи – не сум толку спор!

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба се пошегува на своја сметка така што ја спореди …