Дома Фудбал Англија Откриен новиот дрес од Најк за Ливерпул

Откриен новиот дрес од Најк за Ливерпул

Footyheadlines.com, порталот специјализиран за откривање на изгледот на фудбалските дресови кои треба да бидат официјално представени, ексклузивно ги пренесува првите фотографии од новите Најк дресови на Ливерпул за сезона 2020/21.

Како што веќе е познато, Најк од наредната сезона ќе ги “облекува“ Црвените.

Footyheadlines.com пишува дека Најк и со Ливерпул го продолжува трендот на потемни нијанси на дресови, па домашната гарнитура би требало да биде на бордо. Поточно, ќе биде иста боја како дресот на Португалија за Мундијалот во Русија.

Освен црвена/бордата основа, на дресот ќе има бела и зелана боја.

На задната страна на дресот, вообичаено ќе се наоѓа натписот 96 во чест на жртвите од трагедијата на Хилсброу.

Поради глобалната криза поради коронавирусот и проблемите со транспортот, навивачите на Ливерпул новиот дрес ќе можат да го купат во продавниците од 1. јуни.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Анализа и предлог тип: Се очекува голеада во Мехенгладбах

Борусија Менхенгладбах е домаќин на Унион Берлин во еден од двата меча кои се на програмат…