Дома Фудбал Отаменди го понижи Фати: Ти си лажниот Меси

Отаменди го понижи Фати: Ти си лажниот Меси

Барселона синоќа доживеа нов тежок пораз во Лигата на шампиони, овој пат на гостувањето кај Бенфика (3:0).

После заминувањето на Меси, Барселона очигледно не е истиот тим и отсуството на Аргентинецот и тоа како се сеќава во играта на тимот.

Честа да го наследи неговиот дрес му припадна на младиот Ансу Фати, кој синоќа одигра лошо против Бенфика.

Доживеа дополнително понижување кон крајот на натпреварот кога Николас Отаменди за време на вербалниот дуел му рече: „Ти си тој лажниот Лео Меси“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …