Дома Луд Спорт Општа тепачка на пријателски меч (видео)

Општа тепачка на пријателски меч (видео)

Пријателски кошаркарски натпревар во Украина беше прекинат откако настана општа тепачка на теренот.

Центарот на домашниот тим со топка во глава го удри противничкиот играч, па неговиот соиграч сакаше да се пресмета со него.

Во тепачката се вклучија и останатите играчи, па настана општ хаос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија во Италија: Загинаа двајца фудбалери во сообраќајка

Италијанската фудаблска јавност остана згрозена откако беше потврдено дека двајца фудбалер…