Дома Фудбал Англија Озил: Сега е наш ред, брате – Боатенг: Па нели така рече и минатата година?

Озил: Сега е наш ред, брате – Боатенг: Па нели така рече и минатата година?

Жребот од Лигата на шампиони повторно во нокаут фазата ги спои Арсенал и Баерн Минхен!

Баварскиот гигант веќе три пати го елиминираше Арсенал и тоа токму во оваа фаза. Па веднаш после жребот почнаа препукувањата помеѓу германските репрезентативци Месут Озил и Жером Боатенг и тоа преку Твитер.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Озил: Ок, уште еднаш…

Боатенг: Иста приказна само друга година

Озил: Сега е редот на нас, брате

Боатенг: Па нели го рече тоа и минатата година?

Озил: Нова година, нова прилика за среќа. Овој пат немате 10 бода предност во првенството па да можете да се чувате само за нас!

Боатенг: Хаха, ќе видиме!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда… На п…