Дома Видео Од Бетис се жалат: Првиот гол на Барселона требало да биде поништен?

Од Бетис се жалат: Првиот гол на Барселона требало да биде поништен?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Барселона вчера славеше победа во Ла Лига против Реал Бетис со 2:1, меѓутоа домаќините по мечот се бесни на судијата на овој натпревар.

Имено, при првиот гол на Барселона беше досуден фаул кој Каталонците брзо го изведоа и постигнаа гол. Од Бетис сметаат дека прекршокот е изведен многу подалеку од каде што бил направен.

Сепак, на снимките може да се види и дека фауѕлот не е толку далеку туку дека фудбалерот на Барселона со падот се одалечи од местото каде што во прв момент беше удрен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …