Дома Фудбал Англија Одреден новиот датум за одигрување на дербито помеѓу Јунајтед и Ливерпул

Одреден новиот датум за одигрување на дербито помеѓу Јунајтед и Ливерпул

Одложениот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул ќе се одигра на 13. мај објавија од Премиер лигата.

Големото англиско дерби требаше да се игра минатата недела, но поради протестите на навивачите на Јунајтед се одложи. Се шпекулираше дека Ливерпул може службено да ги добие трите бода, но тоа нема да се случи.

Ќе потсетиме фановите на „црвените ѓаволи“ протестираа со цел актуелното раководство да го напушти клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…