Дома Топ вести Овој бразилски „бисер“ го сакаат сите, а тој сака во ПСЖ!

Овој бразилски „бисер“ го сакаат сите, а тој сака во ПСЖ!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Минатото лето двајца бразилски „бисери“ направија мултимилионски трансфери во Европа. Габриел Жесус се пресели во Манчестер Сити, а Габигол во Интер…следен е Тиаго Маја.

19-годишниот Тиаго Маја е ѕвезда на Сантос и еден од најголемите брзилски таленти во моментов кој со репрезентацијата на „кариоките“ стана олимписки шампион ова лето.

Игра на позицијата играч за врска и за него интерес покажуваат најголемите европски клубови како Реал Мадрид, Барселона, Челзи, Милан, но неговиот сон е да заигра за Пари Сент Жермен.

„Многу играчи сонуваат еден ден да заиграат за Барса или Реал Мадрид, но јас сонувам да заиграм за ПСЖ. Сеуште немам остварено никаков контакт со овој клуб, но се надевам дека во иднина ќе играм во Париз. Имам пријатели таму, Маркињос и Лукас ми кажуваа само убави работи за тој клуб“, истакна Бразилецот.

Сантос за неговата слобода бара 20 милиони евра, сума која секако нема да биде проблем за богатите парижани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…