Дома Видео Ова тешко се објаснува: Уште 100 пати да гледате нема да сфатите како успеа да даде гол 🎥

Ова тешко се објаснува: Уште 100 пати да гледате нема да сфатите како успеа да даде гол 🎥

На натпреварот помеѓу Гимнасија Ла Плата и Њувилс Олд Бојс го видовме најлудиот гол оваа сезона.

Карбонеро се најде во добра прилика за гол, но врз него падна противнички играч, голманот му го затвори аголот, тој се сопна, меѓутоа и покрај сето ова топката заврши во мрежата.

Навистина тешко може да се објасни како даде гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лестер го победи Челси и за прв пат во историјата го освои ФА купот

Фудбалерите на Лестер на Вембли го совладаа Челси со 1:0 и по прв пат во историјата го осв…