Дома Фудбал Останато Ова се 29. учесници на Светското првенство, се чекаат уште три

Ова се 29. учесници на Светското првенство, се чекаат уште три

0

Квалификациите за Светското првенство се приближуваат кон самиот крај, а веќе се познати 29 репрезентации кои следното лето ќе ги видиме во Русија.

Последниот тим кој го обезбеди билетот за Русија е Шведска, која синоќа сензационално ја елиминираше Италија која ќе го пропушти првиот Мундијал по полни 60 години. Во изминатите неколку дена пласман обезбедија Хрватска, Швајцарија и Мароко.

На Светското првенство ќе играат домаќинот Русија, потоа Бразил, Уругвај, Аргентина, Колумбија, Мексико, Костарика, Панама, Иран, Јужна Кореја, Јапонија, Саудиска Арабија, Нигерија, Египет, Сенегал, Тунис, Мароко, Белгија, Германија, Англија, Шпанија , Полска, Исланд, Србија, Португалија, Франција, Швајцарија, Хрватска и Шведска.

Останаа уште само три непознати места, но и последните учесници за многу кратко време ќе се дознаат, вечерва реванш во баражот го играат Ирска и Данска (0:0), утре наутро Австралија и Хондраус (0:0) и во текот на ноќта од среда на четврток Перу и Нов Зеланд (0:0).

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Останато

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…