Дома Македонски спорт Мак фудбал Ова се паровите за четвртфиналето на Купот на Македонија!

Ова се паровите за четвртфиналето на Купот на Македонија!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Попладнево во просториите на Фудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките во четвртфиналето на македонскиот Куп.

Денешната ждрепка на двојките за четврфиналето сакаше во оваа рунда да се разминат и годинава двата најсериозни кандидати за куп-титулата.

Актуелниот освојувач на Купот на Македонија, тетовска Шкендија, во 1/4-финалето за противник го доби тимот на Шкупи, додека Вардар ќе ги одмери силите со Металург.

Куп на Македонија четвртфинале:
Пелистер – Силекс
Металург – Вардар
Шкупи – Шкендија
Победа – Брегалница

Првите натпревари се играат на 23 ноември со почеток од 13:30 часот, реваншите се на 7 декември од 13:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија ќе има 19 учесници на Летната Олимпијада за спортисти со атипичен развој

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ 19…