Дома Македонски спорт Мак ракомет Ова се најубавите пет гола на Македонија на Европското првенство 🎥

Ова се најубавите пет гола на Македонија на Европското првенство 🎥

Ракометната репрезентација на Македонија го заврши својот настап на Европското првенство со една победа во групата против Швајцарија и порази од Франција и Германија.

По завршувањето на групната фаза, ЕХФ ги избра најубавите голови кои македонските репрезентативци ги постигнаа на изминатите три натпревари.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На врвот се најде цепелинот против Швајцарците во кој егзекутор беше Филип Талески.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Четири засилувања и „пеколен“ напад: Еве како ќе изгледа Милан следната сезона📷

Раководството на клубот од Бирмингем го награди Емери и му понуди нов договор кој ќе трае …