Дома Луд Спорт Ова е последната фотографија пред падот на авионот!

Ова е последната фотографија пред падот на авионот!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Трагична вест го потресе фудбалскиот свет! Се сруши авионот кој ги пренесуваше фудбалерите на бразилскиот клуб Шапекоенсе кои требаше да играат финале во Копа Судемерикана.

Преживеани има, сеуште не се знае точниот број но медиумите шпекулираат дека помеѓу 6 и 8 луѓе го преживеале падот. На местото на несреќата се наоѓаат спасувачки екипи, а преживеаните веднаш биле пренесени во болница.

Фудбалерите на бразилскиот клуб Шапекоенсе требаше утре да играат во Меделин против локалниот клуб Атлетико насионал во финалето на Купот на Јужна Америка.

Во медиумите се појавија последните слики кои биле направени во авионот пред неговото рушење. Голманот Алан Рушел објави на Инстаграм слика, а медиумите пренесуваат дека токму тој е меѓу преживеаните.

28-11avio2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …