Дома Фудбал Останато Ова е баш сомнително: Или играчите се неспобосни или ова е очигледно наместен натпревар (ВИДЕО)

Ова е баш сомнително: Или играчите се неспобосни или ова е очигледно наместен натпревар (ВИДЕО)

Минатиот викенд се играше 28-то коло од мароканската прва лига и на еден од натпреварите во оваа лига беше виден интересен погодок.

Маракеч победи на свој терен против Јоусуф соБерчида со 4:1, а првиот гол падна уште во четвртата минута кога Абделиах Амими погоди за 1:0.

Сепак, на многумина овој погодок им стана сомнителен затоа што гостите во близина на својот шеснаесетник чудно ја изгубија топката, а потоа Амими се прошета до петерецот и погоди за водство на домаќините.

Она што дополнително привлекува внимание е што Маркеч со оваа победа на две кола пред крајот дојде до 14-тата позиција која гарантира опстанок во лигата. Сега имаат еден бод повеќе од опасната зона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…