Дома Трансфер зона Ова видео е доказ: Интер е блиску до реализација на голем трансфер!

Ова видео е доказ: Интер е блиску до реализација на голем трансфер!

Изгледа дека работата е завршена, Данецот пристигнува на „Џузепе Меаца“.

Интер работи на трансферот на Кристијан Ериксен, а видеото кое кружи на интернет е доказ дека зделката е блиску до реализација. Имено, директорот на Интер Бепе Марота е „уловен“ како излегува од еден ресторан заедно со агентот на Ериксен, Мартин Шутс во Милано.

Договорени се личните услови помеѓу Ериксен и Интер. Играчот ќе добие договор до летото 2024 во вредност од осум милиони еврап о сезона.

Сега во Интер треба да ги договорат деталите со Тотенхем кој бара сума од 20 милиони евра.

Вчера се пишуваше дека Интер ќе ја подигне понудата од 12 на 18 милиони евра, па поради тоа се очекува наскоро се да биде завршено.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Перез и Зидан донеле одлука: Одредена цената на Бејл

Герет Бејл повторно на големо се поврзува со заминување од Реал Мадрид. Сезонава Велшанецо…