Дома Фудбал Останато Оваа фотографија на Меси и Суарез е ХИТ на интернет

Оваа фотографија на Меси и Суарез е ХИТ на интернет

0
suarez messi

Луис Суарез и Лионел Меси одлично се согласуваат на теренот, но и надвор од него.

Суарез и Меси се големи пријатели, често се дружат, излегуваат заедно со сопругите на заеднички вечери, а толку се блиски што Аргентинецот има предност и во однос на сопругата на Суарез.

Така Меси седи на предното седиште од автомобилот на Суарез, додека сопругата на Уругваецот мора да седи на задното седиште. Екипата синоќа имала заедничка вечера, а Луис и Лионел се возеа во автомобил и на патото до хотелот, Софиа беше зад нив двајца.

На социјалните мрежи оваа фотографија се шири како вирус, каде што јужноамериканскиот тандем е насмеан, додека сопругата на Уругваецот делува налутено или барем така изгледа само на момент…

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…