Дома Останати Ракомет Објавена вознемирувачка снимка: Екс-хрватски ракометар брутално ја тепа сопругата

Објавена вознемирувачка снимка: Екс-хрватски ракометар брутално ја тепа сопругата

Хрватската јавност денес е шокирана од снимката која во јавноста ја објави поранешната сопруга на екс-ракометарот, Денис Бунтиќ, Клара.

Клара била физички малтретирана од страна на поранешниот ракометар, а во хрватската јавност го бара спасот откако Денис Бунтиќ не доби мерка притвор од судот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Мојата единствена шанса да останам жива е јавноста. Ме претепа пред деветмесечното дете, го снимив како ме удира и како ми се заканува дека ќе ме убие. Полицијата му пронајде арсенал нелегално оружје. И покрај тоа тој е пуштен за помалку од 48 часа, не му е изречен притвор, само мерка за забрана на приоѓање.

Најмногу се плашам за животот на своето дете. Полицијата и судот не направија ништо за да не заштитат, туку спротивно. Се плашам дека дури сега ќе добие крилја бидејќи ништо не му се случи и нема да застане. Јавноста е нашата единствена заштита“, изјавила Бунтиќ за медиумите.

Ауди снимката претходно беше доставена до судот, а сега и до медиумите. Снимката која предупредуваме е вознемирувачка можете да ја слушнете – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Eден од најдобрите светски ракометари објави крај на кариерата

Eден од најдобрите ракометари во овој век, Уве Генсхајмер ќе ја заврши својата голема кари…