Дома Останати Тенис Обвинувања за Ѓоковиќ: Ќе провоцира 340.000 Албанци!

Обвинувања за Ѓоковиќ: Ќе провоцира 340.000 Албанци!

Веќе е познато дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на турнирот од серијата АТП 250 во Женева кој за него ќе биде еден вид подготовка за Ролан Гарос.

Ѓоковиќ вообичаено не играл на овој турнир, меѓутоа по раната елиминација во Рим, српскиот тенисер сметал дека нема доволно натпревари на земјена подлога.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Но, откако се потврди дека Ѓоковиќ ќе игра во Швајцарија стигнаа и одредени обвинувања.

Швајцарскиот медиум „Ле Кантон 27“ смета дека Ѓоковиќ на турнирот ќе ги провоцира Албанците во оваа земја.

„Новак со неговата позната парола – Косово е Србија, ќе ги провоцира Албанците во Швајцарија“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ е пред тешка одлука – време нема многу!

Новак Ѓоковиќ се мачи оваа сезона и не игра на нивото од претходната, па затоа и се уште е…