Дома Топ вести Обамејанг јунак за Арсенал, Наполи елиминиран!

Обамејанг јунак за Арсенал, Наполи елиминиран!

Во терминот од 18:55 одиграни се неколку реванш натпревари од 1/16 финалето во ЛЕ каде беа видени неколку изненадувања.

Арсенал во првиот натпревар одигран во Рим како гостин ремизираше со Бенфика, но малку недостасуваше на крајот да испадне.

Топџиите одиграа нерешено (2:2) во натпреварот одигран во Атина, а вечерва со гол во последните моменти ги спаси одличниот Обамејанг.

Почетокот беше како од соништата за тимот на Артета. Обамејанг донесе водство во 21. минута, а во финишот на првиот дел израмни Гонсалвес.

ЦЕлосен пресвт за Бенфика донесува Рафа Силва, но брзо работите на почеток ги враќа Тирни.

И кога сите мислеа дека Топџиите ќе испаднат поради гол помалку во гости, на сцена стапи Обамејанг кој одлично се снајде пред голот и со глава погоди за 3:2.

Тимот на нашиот репрезентативец Елиф Еламс е елиминиран од Гранада.

Иако вечерва Наполи победи со 2:1, тимот на Гранада оди понатаму поради победата на домашен терен од 2:0.

Нашиот репрезентативец Елиф Еламс беше во почетниот состав и одигра 60 минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…