Дома Трансфер зона Обамејанг испрати провокација до Артета

Обамејанг испрати провокација до Артета

Пјер Емерик Обамејанг игра во фантастична форма од кога дојде во Барселона, а тоа го покажа и во вчерашното „Ел Класико“ во кое постигна два гола во триумфот на Каталонците од 0:4.

Во Барселона Габонецот дојде од Арсенал како слободен играч откако го раскина договорот со „топџиите“. Обамејанг во Арсенал како капитен се соочи со несогласувања со Микел Артета и беше суспендиран.

По вчерашниот натпревар Обамејанг се огласи  на социјалните мрежи.

„Здраво од истрошениот фудбалер“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер го претстави Андре Онана

Италијанскиот вицешампион откако го ангажираше Ромелу Лукаку денес го претстави и голманот…