Дома Фудбал Останато Нуно Тавареш најави добра сезона во Арсенал 🎥

Нуно Тавареш најави добра сезона во Арсенал 🎥

Арсенал денес во пријателски натпревар против шкотски Ренџерс ремизираше 2:2.

Откако пред неколку дена беа поразени од Хиберниан со (2:1) во натпревар во кој промашија голем број шанси, Арсенал овој пат избегна пораз во самиот финиш.

До водство Ренџерс стигна во 14 минута кога Балогун погоди за 1:0, а предноста на шкотскиот шампион кратко траеше. Арсенал дојде до изедначување во 23. минута. Новото засилување за „топџиите“, Португалецот Нуно Тавареш одлично помина по левата страна и постигна гол за 1:1.

Овој резултат се задржа до 75. минута кога Ренџерс дојде до водство од 2:1. Стрелаше Итен. Сепак, Арсенал успеа да го избегне поразот со голот на Еди Никетиах осум минути подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кејн се враќа на тренинзите, Тотенхем не ја намалува цената

Покрај фактот што го пропушти вчерашниот и денешниот тренинг без дозвола, Хари Кејн планир…