Дома Видео Новиот ѕвер на Нејмар од 350.00 евра

Новиот ѕвер на Нејмар од 350.00 евра

Бразилецот Нејмар како и многу други фудбалски големи ѕвезди е љубител на скапите и луксузни автомобили, па така сега својата колекција додаде еден „Ролс Ројс“.

Нејмар како фудбалер на саудискиот Ал-Хилал има астрономска заработка, па така не му претставуваше проблем да издвои сума од околу 350.000 евра колку што вреди овој автомобил.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Ова е моето ново дете“, објави Нејмар на социјалните мрежи.

Станува збор за моделот „Ghost“, а од претходно во својата колекција Бразилецот има: Ламборгини, Бентли, Астон Мартин, Мерцедес…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Погледнете каде заврши овој навивач со својот автомобил

Крузеиро го победи Ботафого со 3:2 во првото коло од бразилскиот шампионат. Иако во возбуд…