Дома Македонски спорт Мак ракомет Новиот голман на Вардар пристигна во Скопје! (ФОТО)

Новиот голман на Вардар пристигна во Скопје! (ФОТО)

Новиот голман на Вардар, Робин Категрел денес пристигна во Скопје.

Кантегрел денес пристигна во Скопје и ќе ја започне авантурата во редовите на Вардар. Во новата сезона, тој ќе ја дели минутажата со Марко Кизиќ и Борко Ристовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

СЕХА се враќа месецов: Потврден терминот за мечот Вардар – Нексе

Раководството на Вардар потврди дека новата натпреварувачка сезона клубот ќе ја започне на…