Дома Фудбал Англија Новинар го збуни Покетино, Аргентинецот и сам не ги знае сите играчи на Челзи 🎥

Новинар го збуни Покетино, Аргентинецот и сам не ги знае сите играчи на Челзи 🎥

Челзи е еден од клубовите кои има многу играчи на позајмици, а очигледно сите нив не ги знае ниту тренерот Маурисио Покетино.

На прес-конференцијата по вчерашниот натпревар против Лутон во кој Челзи победи со 3:0, Покетино беше запрашан за двајца играчи на „сините“ кои се на позајмици, но аргентинскиот стратег очигледно беше збунет.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Според реакцијата Покетино воопшто не знаеше за кои двајца играчи му зборува новинарот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…