Дома Луд Спорт Новајлиите во Јуве пееја песни – Буфон е ХИТ (видео)

Новајлиите во Јуве пееја песни – Буфон е ХИТ (видео)

4

Во Јувентус како и во други клубови постои традиција новите фудбалери да отпеат песна пред остатокот од тимот.

Матијс де Лихт, Адриен Рабио, Мерих Демирал имаа музички перформанс пред новото друштво.

Меѓутоа, најголемо внимание привлекоа повратниците Буфон и Игуаин, чиј настап веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тажни вести од Русија: Млада атлетичарка почина на тренинг!

22-годишната руска атлетичарка, Маргарита Плавунова почина на тренинг во местото Моршанск …