Дома Трансфер зона Ништо не е сигурно: Левандовски ја оставил можноста за заминување од Баерн – отворена!

Ништо не е сигурно: Левандовски ја оставил можноста за заминување од Баерн – отворена!

Роберт Левандовски одигра уште една одлична сезона во Баерн Минхен, но ја остави отворена можноста да го напушти германскиот шампион.

Полскиот голгетер во сезоната која заврши неодамна го собори рекородт на Герд Милер по бројот на голови во една сезона во германскиот шампионат, а после шпекулациите деак може да се пресели во ПСЖ зборуваше за францускиот „Канал +“.

Левандовски изјави дека се чувствува добро во Баерн каде што игра од 2014 година, но додаде дека има желба да запознае нов јазик и култура и со то ја остави можноста за заминување во некој друг клуб отворена.

Веќе седум години Левандовски е во Баер, а ако се додадат и годините за Борусија Дортмунд во Бундеслигата е повеќе од една деценија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи ангажираше нов голман

Челзи денес го потврди првото засилување за новата сезона, а станува збор за голманот на Ф…