Дома Видео Не бил расположен: Погба одби да се фотографира со навивачите на Јувентус и да дели автограми 🎥

Не бил расположен: Погба одби да се фотографира со навивачите на Јувентус и да дели автограми 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Францускиот репрезентативец Пол Погба пристигна како големо засилување во Јувентус, но проблемите со повреди и операции го оддалечија од терените.

Погба пропушти 34 од 37 натпревари на Јувентус во сите натпреварувања, иако има плата од 10 милиони евра годишно.

Французинот потоа доби суспензија од тренерот Масимилијано Алегри, кој го отстрани од екипата, а за да биде уште полошо, Погба повторно се повреди.

Погба се разочара по медицинските прегледи, по што им се извини на навивачите и им порача дека не е расположен да дели автограми и да се фотографира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…