Дома Видео Нејмар ја покажа класата: Видете како смирува топка која паѓа од 35 метри🎥

Нејмар ја покажа класата: Видете како смирува топка која паѓа од 35 метри🎥

Бразилската репрезентација се подготвува за Светското првенство, а прва ѕвезда и на тренинзите е секако Нејмар.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Нејмар сезонава игра во одлична форма и во неговата земја со право се надеваат дека може да ги предводи „карионите“ до врвот на светот.

На тренинг на Бразилците беше направен еден експеримент, од дрон на висина од 35 метри му беше пуштена топка на Нејмар, а иако таа паѓаше со голема брзина, ѕвездата на Пари Сен Жермен без проблем ја смири и исконтролира.

Помладите играчи како Винисус, Родриго и Антони не успеаја, а Нејмар покажа завидна техника.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лукаку по елиминацијата кршеше на клупата на Белгија 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Ромелу Лукаку де…