Дома Фудбал Останато Нејмар има иста желба како во 2016: Ќе добие ли дозвола од ПСЖ?

Нејмар има иста желба како во 2016: Ќе добие ли дозвола од ПСЖ?

Бразилецот не сака да одмара ова лето. Имено, Нејмар сака да настапува и на Копа Америка и на Олимписките игри во Токио.

Шампионатот на Јужна Америка се игра од 12. јуни до 1. јули додека Олимписките игри се играат од 22. јули до 8. август.

„Во форма сума, има сила за двете натпреварувања“.

Меѓутоа Бразилецот иста желба имаше и во 2016 година.

„Барселона тогаш не ми дозволи. Го пропуштив олимпискиот турнир, се надевам дека ПСЖ на тоа ќе гледа поинаку. Ќе биде тешко да добијам дозвола од клубот, но јас се надевам“.

Нејмар верува и дека ПСЖ може до титулата во Лигата на шампионите.

„Од кога сум јас во ПСЖ ова е најспремниот и најсилен тим. Значи, сигурен сум дека имаме шанса да ја освоиме Лигата на шампионите“, изјави Нејмар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…