Дома Фудбал Репрезентации Нејмар го помина на вечната листа, „Феноменот“ му напиша писмо од срце: Само небото е граница!

Нејмар го помина на вечната листа, „Феноменот“ му напиша писмо од срце: Само небото е граница!

Нејмар одигра одличен натпревар против Перу во квалификациите за Светското првенство 2022 година. Фудбалерот на ПСЖ постигна хет-трик во победата од 4:2.

Со своите голови Нејмар го престигна Роналдо и сега има 64 гола, пред него е само Пеле со 77 гола во жолтиот дрес. „Феноменот“ му честиташе на својот сонародник.

„Тој игра одлично, асистира, погодува, дрибла. Само небото е граница, летај дечко! Пишуваш прекрасна приказна. Комплетен е и се по зрел играч. Се носи со притисокот надвор од теренот кој понекогаш е повеќе предизвикувачки од самата топка. Кажете ми сега: Од каде дојдовме, до каде стигнавме? Кој ќе ни каже што е невозможно? Продолжи да веруваш во својот талент затоа што тоа никој не може да ти го одземе. Имаш многу рекорди кои треба да ги срушиш. Горд сум кога гледам Бразилци на врвот“, напиша Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Бока на пенали го елиминираше Ривер од Купот на Аргентина

Бока Јуниорс обезбеди пласман во осминафиналето од Купот на Аргентина откако на пенали сла…