Дома Фудбал Останато Неспортски потег на Суарез: Ќе му ја скршеше раката на противникот 🎥

Неспортски потег на Суарез: Ќе му ја скршеше раката на противникот 🎥

Ноќта помеѓу средата и четвртокот фудбалерите на Интер Мајами беа елиминирани во четврт-финалето на Лигата на шампионите во КОНКАКАФ.

Монтереј, по триумфот на Флорида, славеше и во Мексико, овојпат со резултат 3: и така ги елиминираше Меси и друштвото.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Забележлива беше желбата за победа на гостите, но и фрустрацијата што ја искажа Луис Суарез на прилично неспортски начин.

Уругваецот за малку ќе му ја скршеше раката на 22-годишниот Мексиканец при еден дуел во шеснаесетникот. Суарез за овој неспортски потег помина и без некаква санкција од главниот арбитар.

Luis Suarez grabs and twists Victor Guzman’s arm (no card given) 40′
byu/Delmer9713 insoccer
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…