Дома Фудбал Непријатна ситуација за Меси: Апаратот за температура се расипа во најлош момент (видео)

Непријатна ситуација за Меси: Апаратот за температура се расипа во најлош момент (видео)

Барселона синоќа стигна до лесна и висока победа на гостувањето кај Виљареал, а расположен за игра беше Лео Меси.

Но, интересна ситуација се случи со Меси пред почетокот на натпреварот. Секој што ќе влезе на терен мора да ја измери температурата, Аргентинецот се најде во незгодна ситуација.

Имено, Меси мораше да ја измери температурата неколку пати пред да влезе на стадионот и многумина за момент помислија дека има покачена температура.

Но, за среќа се покажа дека има проблем со апаратот, кој се расипа во најлош момент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ова се термините за полуфиналните натпревари во ЛЕ

Екипите на Шахтјор и Севиља синоќа обезбедија пласман во полуфиналето на Лига Европа. Шахт…