Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Неверојатно: Швајцарските фанови го промашиле градот за мечот со Бразил – грешка од над 1.000 километри

Неверојатно: Швајцарските фанови го промашиле градот за мечот со Бразил – грешка од над 1.000 километри

0

Репрезентацијата на Швајцарија остави одличен впечаток во првото коло на Мундијалот и одигра 1:1 против Бразил, но на швајцарските навивачи им се смее цел свет.

Група швајцарски навивачи стана предмет на исмејување бидејќи го промаши градот. Наместо во Ростов на Дон каде што играа Бразил и Швајцарија, тие отишле во Ростов Велики кој е одалечен 1281 километар од вистинската локација.

Откако не успеале да го најдат хотелот, го побарале операторот за помош во вонредна ситуација, а тој можеше само да им се насмее на нивната ситуација.

„Вие сте во Ростов, но во Ростов Велики. Вашата репрезентација не игра во овој град, туку во Ростов на Дон. Тоа е илјада километри јужно од тука“, им рекол операторот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Модриќ скромен после прогласувањето за најдобар играч на Мундијалот

Хрватскиот играч за врска Лука Модриќ беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во ко…