Дома Фудбал Останато Неверојатно промашување на Роналдо🎥

Неверојатно промашување на Роналдо🎥

Кристиано Роналдо вечерва го имаше промашување на кариерата во дуелот на неговиот Ал-Наср против Ал-Аин во азиската Лига на шампиони.

По една одбрана на противничкиот голман, топката се одби до Роналдо, кој промаши празен гол од два метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …