Дома Останати НЕВЕРОЈАТНО: Кабиб вечерва победил со скршено стапало!

НЕВЕРОЈАТНО: Кабиб вечерва победил со скршено стапало!

Кабиб Нурмагомедов го победи Џастин Гатје и објави пензионирање. Првиот човек на УФЦ, Дајна Вајт по победата објави дека Кабиб се борел со – скршено стапало!

Не се работи за никаква шпекулаци, Вајт тоа јавно го соопшти на прес-конференција по борбата.

„Мирисаше на изненадување вечерва поради начинот на кој реагираше на мерењето и тоа како изгледаше кога излегуваше. Тешко дишеше, но беше неверојатен. Поради се што помина среќни сме што воопшто го гледавме вечерва. Не знаев ниту јас дека се бори со скршено стапало. Го скршил пред три недели недели, два скршени прсти и коска во ногата. Така ми кажаа. На никого не му кажа“, изјави Вајт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Објавена последната гласовна порака на Марадона која ја испратил неколку часа пред смртта 🎥

Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет. Еден од најдобрите играчи на сите времиња …