Дома Фудбал Англија Неверојатна ситуација: Дури и со ВАР не може да се процени дали Тотенхем е оштетен (ФОТО)

Неверојатна ситуација: Дури и со ВАР не може да се процени дали Тотенхем е оштетен (ФОТО)

Фудбалерите на Тотенхем денес претрпеа пораз на гости кај Лестер со 2:1 во рамките од 6-тото коло од Премиер лигата.

Тотенхем поведе со 0:1 кога Хари Кејн постигнао дличен гол во 29-тата минута, но Лестер во второто полувреме успеа да дојде до пресврт и до победа.

Меѓутоа ситуацијата која можеби го одлучи натпреварот се случи во 65-тата минута кога Серж Орие погоди за 0:2. Судијата во тој момент доби инструкции од ВАР да ја прегледа таа ситуација. После прегледувањето судијата одлучи дека Сон бил во офсајд.

Сепак, кога се објави фотографија од спорната ситуација многумина веруваат дека Тотенхем бил оштетен. Навистина е тешко да се процени дали Сон е во офсајд. Погледнете и проценете…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…