Дома Топ вести Неверојатна драма во Турција: Бешикташ е нов шампион!

Неверојатна драма во Турција: Бешикташ е нов шампион!

Фудбалерите на Бешикташ се нови трваци во Турција.

До 16. наслов црно-белите стигнаа на гостувањето кај Гозтепеом со резултат 2:1 и со подобра гол разлика завршија први на табелата, иако Галатасарај имаше ист број на бодови – 84.

Домагој Вида во 10. минута погоди за водство на Бешикташ. Домашниот тим израмни во 24. минута, а победата за Бешикташ ја донесе Гезал со гол во 69. минута за конечни 1:2.

Од друга страна, залудна беше победата на Галатасарај против Малатиаспор од 3:1, а најголем губитник во сезоната е Фенербахче.

Тие во претходното коло со поразот од Сиваспор пропуштија шанса да се искачат на водечкото место и во ова коло ќе влезеа како први.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…