Дома Видео Неверојатен рефлекс: Чудесна одбрана на Шмајхел против Англија 🎥

Неверојатен рефлекс: Чудесна одбрана на Шмајхел против Англија 🎥

Данска вчера ја победи Англија со минимални 0:1.

Данците заслужено стигнаа до победата, а покрај стрелецот на голот Ериксен големи заслуги за триумфот на Данска одат кај Каспер Шмајхел.

Голманот на Лестер со фантастичен рефлекс го спаси својот гол после ударот на Маунт од само два метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фернандињо доби пет минути игра и заработи нова тешка повреда

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го победија Порто со 3:1 во првото коло од групната ф…