Дома Фудбал Останато Неверојатен рекорд: Гундоган постави рекорд кој можеби никој никогаш нема да го сруши!

Неверојатен рекорд: Гундоган постави рекорд кој можеби никој никогаш нема да го сруши!

0

Илкај Гундоган оваа сезона беше важен дел од шампионскиот тим на Пеп Гвардиола.

Манчестер Сити доживеа елиминација во Лигата на шампионите, но успеа да ги освои трофеите во Лига Купот, ФА Купот и Премиер лигата.

Гундоган конечно оваа сезона доби поголема минутажа и одигра 36 натпревари. Статистичарите успеаа да забележат и дека Германецот остварил рекорд кој во фудбалот не е виден претходно.

Ако ги земеме во предвид настапите за Манчестер Сити и Германија Гундоган запишал победи со секој резултат од 1:0 се до 9:0.

Навистина еден неверојатен рекорд кој тешко дека ќе биде срушен во блиска иднина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Клоп во 2016. година ја критикуваше Ла Лига, а сега…

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше против доминацијата на Барселона пред неколку сезон…