Дома Најава На што да внимаваат почетниците при избор на онлајн казино

На што да внимаваат почетниците при избор на онлајн казино

Изборот на вистинско казино во овие денови е навистина голем проблем, бидејќи ги има многу, а тешко е да се најде вистинското и проверено казино.

Доколку сакате да отворите сметка во некое казино, ние ве советуваме најпрво да прочитате рецензија за истото која што може да ја најдете на сајтот на Casinobonus.mk.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Лиценца

Прво и основно што треба да го запазете е лиценцата, поточно дали казиното поседува лиценца од овластените комисии за коцкање, а тоа се:

  • Курасао
  • Малта
  • Велика Британија
  • Гибралтар
  • Белгија
  • Данска
  • Алдернеи
  • Костарика
  • Италија
  • Кахнаваке

Репутација

Откако ќе дознаете за лиценцата на онлајн казиното, следната рабтоа која треба да ја проверите е репутацијата. Тоа може лесно да се направи со пишување на адресата во бази кои се наменети за тоа. На тој начин ќе добиете увид во тоа како изгледа онлајн казиното врз основа на мислењата од луѓето кои играле.

Видови на игри

Многу е важно казиното кое ќе го изберете да има широк спекатр на казино игри на кои ќе може да се забавувате. Многу онлајн казина располагаат со неколку илјади игри, па  играчите таму може да се забавуваат на најразлични начини.

Начин на плаќање

Исто така, плаќањето е многу важен елемент од секое онлајн казино без разлика дали станува збор за уплата или исплата. Барајте казино кое нема никакви провизии за уплата и исплата, бидејќи на тој начин ќе ви бидат достапни сите средства кои ќе ги депонирате. Освен тоа гледајте уплатата да се процесира веднаш, додека исплатата е нормално да се процесира за најмногу до 5 дена.

Бонуси

Бонусите се главното оружје на секое казино за привлекување на нови корисници.  Обично добредојде бонусот е достапен во секое онлајн казино, но важно е и после тоа редовните и лојални корисници да имаат одредени привилегии.

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка е многу важна доколку се соочувате со одреден проблем. Најдобро е казиното да има онлајн корисничка поддршка која е достапна 24/7 се со цел побрзо да го отстране и реши вашиот проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Баерн – Лајпциг, најголема квота на свет 1,55 – Mozzart

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти и на ПСЖ, Ајакс, Партизан, Бенфика, Лив…